قیر های PG

عبارت PG مخفف کلمه Performance grade به معنای درجه کاردهی می باشد .

جهت بررسی عملکرد قیرها در شرایط آب و هوایی مختلف از این طبقه بندی استفاده می شود .

به عبارت دیگر قیر درجه عملکردی (PG) ، قیری است که بر اساس عملکرد در دماهای مختلف درجه بندی می شود .

قیر PG ، ماده ای است با پایه قیر خالص که از پسماند نفتی با افزودن یا بدون افزودن اصلاح کننده ها بدست آمده است

همچنین با ایجاد تغییراتی در ،رایند معمول تولید قیر ، سبب بهبود عملکرد قیر در آسفالت تولیدی می شویم . در برخی از موارد پلیمرها به ما کمک می کند که عملکرد قیر ها را متناسب با شرایط آب و هوایی محل استفاده تغییر دهیم .

طبقه بندی عملکردی برای انتخاب قیر ، توسط SHRP تدوین شده است . در این طبقه بندی که مبتنی بر شناخت رفتار قیر و خصوصیات عملکردی آن است با ویژگی های مقاومت در برابر تغییر شکل ها مقاومت در برابر ترک خوردگی در اثر سرما ، مقاومت در برابر ترک خوردگی ناشی از خستگی ، پیش بنی چگونگی سختشدن قیر در کارخانه آسفالت و به هنگام تهیه مخلوط آسفالتی ، چگ.نگی سخت شدن قیر در اثر مرور زمان و با آزمایش های تعیین شده در مشخصات ، مورد ارزیابی قرار رفته و قیر مناسب با توجه به درجه حرارت محل اجرای پروژه ، میزان درآمد و شد ، سرعت بارگذاری و موقعیت جغرافیایی انتخاب می شود .

مشخصات به گونه ای تعریف شده است تا پتانسیل تغییر دائمی قیر و شکست در اثر خستگی و ترک خوردن در درجه حرارت پایین را محدود نماید .

مزیت تولید قیر های عملکردی (PG) :
هر نوع قیر با دو عدد مثبت و منفی مشخص می شود که عدد مثبت ، مربوط به میانگین هفت روز متوالی بیشترین دمای روسازی و عدد منفی ، حداقل دمای روسازی بر حسب درجه سانتیگراد می باشد . به عنوان مثال یک قیر به گونه ای طراحی شده است تا در شرایط محیطی با متوسط هفت روز دمای ماکزیمم ۶۴ و دمای مینیموم ۱۰ بتواند استفاده گردد .</p> <p>مزیت تولید قیر های عملکردی :<br /> کاهش حساسیت حرارتی - افزایش خاصیت الاستیسیته - افزایش دامنه سرویس دهی از نظر دما - افزایش مقاومت تنشی - افایش عمر کاربردی - کاهش میزان خرابی جاده ای
error: محتوای این وب سایت محفوظ شده است و قابلیت کپی برداری ندارد !

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/denabamgolestan/public_html/wp-includes/functions.php on line 3783